MAJ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

MAJ

== GIMCHO 2 == > 2017/2018
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
KOLEJNY FINAŁ WOJEWÓDZKI Z MIEJSCEM "NA PUDLE" DLA "DWÓJKI"

26 maja w WORD we Wrocławiu odbył sie finał dolnośląski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętność poruszania się na rowerze po miasteczku i torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ekipa z "dwójki", która tydzień wcześniej wygrała strefę legnicką i tym razem sięgnęła podium. Jakub Wengrzyn, Kacper Rubik i Paweł Zazulczak zostali brązowymi medalistami województwa dolnośląkiego !!! Gratulujemy!
OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA - JESTEŚMY NA CZELE!

Drużyny z 5 gimnazjów zmierzyły się ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych na olimpiadzie, którą corocznie organizuje Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Nasi zawodnicy wykazali równy wysoki poziom przygotowania dzięki czemu zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej. Serdecznie gratulujemy zawodnikom! Szczegółowa relacja na chojnowskim portalu TUTAJ
 
EKIPA Z DWÓJKI NAJLEPSZA!!!

Siedem drużyn będących zwycięzcami eliminacji powiatowych z terenu byłego województwa legnickiego wzięło udział eliminacjach strefowych w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W kategorii szkół podstawowych rywalizowały 4 drużyny czteroosobowe, a w kategorii gimnazja 3 drużyny trzyosobowe.Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy z zakresu znajomośći przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzane były ich praktyczne umiejętno?ci: muszieli pokonać rowerowy tor przeszkód, przejechać przez miasteczko rowerowe i zaliczyć zadanie medyczne sprawdzające znajomość zasad udzielania pierwszejpomocy. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie reprezentowane przez drużynę  przygotowywaną przez nauczycielkę wf i edb - p. Katarzynę Ferenc osiągnęło najlepsze wyniki we wszystkich konkurencjach i zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Skład naszej drużyny: Kacper Rubik, Jakub Wengrzyn i Paweł Zazulczak.
WYNIKI
 Kat. gimnazja (szkoła podstawowa klasy VII oraz gimnazjum klasy II-III)
1. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
2. SP w Wilkowie-Osiedle
3. Gimnazjum Gminne w Lubinie
Kat. szkoły podstawowe (szkoła podstawowa klasy IV-VI)
1. Szkoła Podstawowa w Lipie
2. Szkoła Podstawowa Brzeg Głogowski
3. Szkoła Podstawowa z Krzywej
4. SP w Wierzawie
FINAŁ DOLNOŚLĄSKI KONKURSU "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

16 maja we Wrocławiu odbył się XIV Finał Dolnośląskiego Konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć". Uczennica Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika - Kasia Kliszcz zajęła w nim VII miejsce. Gratulujemy Kasi i jej opiekunce, Pani Katrzynie Ferenc, która od lat przygotowuje uczniów do udziału w turniejach o tej tematyce.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Michał Janusz - uczeń Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zdobył wyróżnienie na Miedzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Serdecznie gratulujemy
ELIMINACJE PIŁKARSKIEJ GIMNAZJADY

W czwartek, 10 maja na chojnowskim "Orliku" odbyły się eliminacje piłkarskiej Gimnazjady. Mecz na etapie powiatowym rozegrały drużyny "Jedynki" i "Dwójki". Wynik spotkania to 2:1 dla Gimnazjum nr 2 i awans do finału podstrefy legnickiej. Gratulujemy naszym piłkarzom!

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI!

27 kwietnia 2018 roku na chojnowskim Rynku miał miejsce flash mob, w którym wzięli udział ucznipowie wszystkich chojnowskich szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy Chojnowa. Zdarzenie uświetniła kompania honorowa 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Zobaczcie jak nam wyszłlo.

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego