LISTOPAD - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

LISTOPAD

== GIMCHO 2 == > 2017/2018
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
 
11 LISTOPADA – GIMNAZJALIŚCI PAMIĘTAJĄ …


"Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium"
(Józef Piłsudski)

11 listopada to bardzo ważna data w świadomości zbiorowej Polaków. W 1918 roku, wraz z zakończeniem działań zbrojnych I wojny światowej, po 123 latach nasz kraj odzyskał niepodległość.
Każdy z nas - bez względu na wiek… powinien pamiętać o naszych przodkach, którzy głęboko wierzyli w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.
Gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie 2017 r.

 
 
 
 
 
 
 
 
KASIA GRUDZIEŃ - MISTRZ PAMIĘCI !
W dniu 15 listopada br. uczniowie klas 2a, 2b i 2c stanęli w szranki konkursu pt. „Jak długa jest Twoja znajomość z liczbą π ?” w ramach którego należało wyrecytować jak najdłuższe rozwiniecie dziesiętne liczby π.
I    miejsce Katarzyna Grudzień (2b) 143 cyfry
II   miejsce Zuzanna Guściora (2a) 110 cyfr
III  miejsce Emilka Małecka (2b) 104 cyfry
Wyróżnienia Karolina Madura (2c) 82 cyfry
Elżbieta Urbanek (2c) 74 cyfry
Agnieszka Wawroniak (2b) 73 cyfry
Brawo dziewczyny! Gratulujemy rewelacyjnej pamięci!

NASI KOLARZE TRIUMFUJĄ!

W piątek 17 listopada w Sobótce z inicjatywy Dolnośląskiego Związku Kolarskiego odbyła się Dolnośląska Gala Kolarska 2017 podsumowująca sezon kolarski sekcji szosa, MTB i tor. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki w województwie Dolnośląskim w kategoriach wiekowych: młodzik-młodziczka, junior młodszy-juniorka młodsza, junior-juniorka i orlik- orliczka. W tym roku z UKKS ORIENS zaszczytu dostąpili : Amelia Sznajdrowicz - 3 miejsce MTB, Wiktoria Brożyna - 1 miejsce szosa, 2 miejsce MTB, Gabriel Kondziołka - 3 miejsce MTB, wszyscy kolarze startowali w kategorii młodzik.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego