CZERWIEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

== GIMCHO 2 == > 2014/2015
< GIMCH0-NEWS >

KOMUNIKATY

Co prawda wakacje w pełni, ale warto pamiętać, że:
- pierwszoklasiści nie kupują książek ani ćwiczeń
- termin poprawek 28 sierpnia, godz. 8.00
- rozpoczęcie roku szk. 2015/16 - 1 września, godz. 9.00
- lista podręczników dla klas II i III tutaj

Pozdrawiamy wakacyjnie:)
CHOJNOWSKIE MAŻORETKI POPROWADZIŁY 
BOLESŁAWIECKĄ PARADĘ CERAMICZNĄ!!!

 22 sierpnia punktualnie o godzinie 12.00 wyruszyła coroczna Parada Ceramiczna: Festiwal Kultur, organizowana w ramach obchodów Święta Ceramiki w Bolesławcu. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta: od ulicy Kościelnej do stadionu miejskiego, na którym odbył się wielki finał i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację podczas parady. Na czele tego wspaniałego widowiska prezentowały się nasze chojnowskie mażoretki, świetnie zgrywając się z Bolesławiecką Orkiestrą Dętą pod batutą p. Jana Chojnackiego. Przemarsz chojnowianek wielokrotnie nagradzany był gromkimi brawami i został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców Bolesławca. Cieszymy się, że nasz młody zespół mażoretek( przypomnijmy,działający dopiera od marca), zdobywa kolejne doświadczenia i wspaniale promuje naszą szkołę i miasto! Dziewczęta wraz z instruktorką Marzeną Anton, serdecznie dziękują panu Janowi Chojnackiemu i całej bolesławieckiej orkiestrze za udaną współpracę!
 
 
OBÓZ TANECZNY W DUSZNIKACH ZDRÓJ

W dniach 13-24 lipca tancerze Brooklynu wzięli udział w letnich warsztatach tanecznych w Dusznikach Zdrój, organizowanych przez Grupę Artystyczną „Maska” z Kątów Wrocławskich. W tym roku zajęcia prowadzili: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska - taniec współczesny, Małgorzata Gietler - jazz, Wojciech Koguciuk - pantomima, Agata Kostrzewa - hip hop, Marzena Anton - akrobatyka, Łukasz Knopek Konopka - hip hop, Maxim Pugachev - krump, Maciek Sheva Mołdoch - poping i Jurij Żurajew - jazz. Trenowaliśmy ciężko po dwa, trzy, cztery razy dziennie czerpiąc z warsztatów ile się da! Na obozie, oprócz Brooklynu, byli także tancerze Maski z Kątów Wrocławskich, Teatr Tańca Step z Wrocławia, TF TF Crew z Kobierzyc, Wanded Crew i Ewenement z Dzierżoniowa. Zespoły integrowały się ze sobą przygotowując codziennie w innych grupach i na inny temat etiudy, mini spektakle czy kabarety, które prezentowały wieczorami wzruszając i bawiąc do łez. Mieliśmy m.in. dzień fryzur, jaskiniowca, dzień reklam, dzień minionka, dzień detektywa czy śpiewająco-rymujacy. Oprócz zajęć tanecznych odbyły się również warsztaty plastyczne, wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, basen i jazda konna, zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach i świetnie bawiliśmy się w Parku Rozrywki w Kudowie Zdroju:-) Na zakończenie warsztatów uczestnicy przygotowali dla rodziców, którzy przyjechali w odwiedziny, spektakl w plenerze - było bajecznie...
Z tym organizatorem na obozy taneczne jeździmy już od 2007 roku i zawsze wracamy zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności w różnych stylach tanecznych. Dlatego już dziś zachęcamy pozostałą część ekipy z Brooklynu do udziału w przyszłorocznym obozie, bo naprawdę WARTO!!!

C H C I E Ć    T O    M Ó C 
CZYLI GIMNAZJALISTA POTRAFI!

Tuż przed wakacjami trójka zapaleńców z klasy IIa Gimnazjum nr 2 w Chojnowie postanowiła wymalować swoją salę. Jak postanowili tak zrobili. Na początku wakacji Justyna Jaruszewska, Weronika Bielecka, Marcel Chlebosz wcielili swój plan w życie. Okazało się, że malowanie jest wyczerpujące i żmudne, mimo to entuzjazm nie malał. W pracy znaleźli sojuszników wśród absolwentów gimnazjum. Swoim wychowankom cały czas sekundowała wychowawczyni pani Małgorzata Potaczała. Fachowych rad udzielał kierownik administracyjny pan Andrzej Janulewicz. Kosztami podzielili się po równo. Część wyłożyła klasa ze swoich składek a pozostałe koszty poniosła szkoła. Na ścianach pojawiły się wzory związków chemicznych, lamperia zalśniła kolorem limonki. Symboliczną wiechą dla skończonej pracy, było uroczyste odciśnięcie dłoni na śnieżnobiałych, świeżo wymalowanych ścianach. Inicjatywa bardzo cenna bo wyszła od samych gimnazjalistów i pokazuje jaką mamy młodzież. Gratulujemy pomysłu i wytrwałości w jego realizacji. Jak się okazało chcieć to móc !!!
POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAPRASZA

ABSOLWENCIE GIMNAZJUM!
Skorzystaj z oferty NAJLEPSZEJ SZKOŁY w mieście. Zobacz jakie klasy PZS w Chojnowie proponuje w roku szkolnym 2015/2016 - www.pzs-chojnow.pl
Mariusz Kowalczyk
Dyrektor PZS w Chojnowie
tel.: 76 819 65 10
www.pzs-chojnow.pl
www.facebook.com/pzs.chojnow
PEŁEN SUKCESÓW ROK ZESPOŁU BROOKLYN !!!

Miniony rok szkolny był bardzo udany dla grup tanecznych działających przy naszej szkole! Zespoły Mini Brooklyn,Mały Brooklyn,Brooklyn Junior i Brooklyn reprezentowały i promowały nasze miasto na wielu imprezach tanecznych:”Freestyle Arena” w Kobierzycach, Grand Prix Polski Dance we Wrześni, Świdnicki Festiwal Tańca, Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku Sportowym w Oleśnicy, Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego”Taneczny Deptak” w Świdnicy,Dolnośląski Przegląd Zespołów Tanecznych” Lubin Dance” i chojnowska „Stonoga”, zdobywając łącznie 20 Nagród i Wyróżnień !
Mimo, iż rok był bardzo pracowity, to naszym młodym tancerzom tańca nigdy dość:-) Już 13 lipca wyjeżdżamy na letni obóz taneczny do Dusznik Zdrój, gdzie będziemy szkolić swój warsztat pod okiem najlepszych w Polsce! Zajęcia taneczne w naszej szkole, to nie tylko rywalizacja turniejowa ale przede wszystkim pasja do tańca, wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego, rozwój twórczy dzieci i młodzieży, stworzenie im możliwości rozwijania swoich zainteresowań, talentów, współpracy w grupie i jak wszystkie zajęcia sportowe – kształtowanie charakteru. Od marca tego roku oferta zajęć poszerzyła się dodatkowo o taniec mażoretkowy, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem.
Opiekunka grup Marzena Anton życząc wszystkim wspaniałych wakacji:-) dziękuje swoim podopiecznym i ich rodzicom za cały rok współpracy. Wszyscy tancerze, rodzice i opiekun zespołu serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi Miasta oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Chojnowie za nieocenione wsparcie dla naszych działań.
WAKACYJNY KLIP OD "DWÓJKI"

Wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Co prawda pogoda nas póki co nie rozpieszcza ale najważniejsze jest to, że po ciężkiej całorocznej pracy nadchodzą miesiące wytchnienia i relaksu. Życząc wszystkim udanych i słonecznych wakacji dedykujemy Wam specjalny teledysk do remixu piosenki "All about that bass" Meghan Trainor, który został nakręcony przez uczniów naszego gimnazjum. Pomysły, scenariusz i charakteryzacja to również efekt kilkugodzinnej "burzy mózgów" zespołu uczniów z klas drugich i trzecich. Żegnaj szkoło - witajcie wakacyjne przygody!!! Miłego oglądania:)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. ŻEGNAMY ABSOLWENTÓW

W czwartek, 25 czerwca o godzinie 12.30 w Domu Schrama odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Dyrektor szkoły Andrzej Urban dokonał podsumowania mijającego roku oraz wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom a także podziękował rodzicom i nauczycielom za kolejny rok wytężonej pracy. W imieniu rodziców podziekowania przyjęła przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Kudelska. Były piosenki i występy uczniów a także prezentacje klas opuszczających naszą szkołę - były łzy wzruszenia i radość z wakacji. Życzymy naszym trzecioklasistom samych sukcesów w nowej szkole - będziemy ich zawsze pamietali.
Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni:
Najlepsza Pierwszoklasistka - Pola Rokus
Najlepsza Drugoklasistka - Izabela Wielgucka
Najlepszy Sportowiec (uczennica) - Paulina Safin
Najlepszy Sportowiec (uczeń) - Marcin Zazulczak
Najlepsi Absolwenci:
KACPER SZCZEPANOWSKI (wynik 96,64%)
GABIELA KUR(wynik 95,17%)
JUSTYNA SAMASZKO (wynik 89,15%)
NATALIA STUPAK (wynik 87,73%)
MARTYNA OLEŚNIEWICZ (wynik 86,88%)
Specjalne podziękowanie otrzymał również Przemek Nowakowski za nieocenioną pomoc i wsparcie techniczne na rozlicznych szkolnych imprezach i uroczystościach)
Osobowością Roku została wybrana Natalka Smoleń
Gratulujemy wszystkim i życzymy wspaniałych wakacji !!!
SUKCES ANITY SMOLEŃ 
W KONKURSIE HISTORYCZNYM:
„POLSKA I POLACY W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ”

Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotowały konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Od 8 maja na portalu Fundacji Funtasto – Fantastyczny Internet odbywały się eliminacje do Wielkiego Finału Konkursu. Eliminacje miały charakter quizu, trwały 30 dni. Każdego dnia uczniowie odpowiadali na trzy zadane pytania.
Najlepsza dziesiątka spośród gimnazjalistów – a wśród nich Anita Smoleń, uczennica klasy II d - została zaproszona na Wielki Finał do Wrocławia. Finał odbędzie się w dniach 1-2 lipca i będzie miał charakter teleturnieju telewizyjnego. Gratulujemy Anicie, życzymy powodzenia w Wielkim Finale !
WYCIECZKA NAUKOWA DO ZOO

Od sześciu lat, uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie w ramach ogólnopolskiego projektu Akademia uczniowska, wykonują pod opieką nauczycieli projekty badawcze z chemii, biologii i matematyki. Zwieńczeniem działań naukowych gimnazjalistów są wyjazdy na wycieczki naukowe. Wycieczki w całości finansuje Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku gimnazjaliści odwiedzili wrocławskie ZOO. Śmiało można powiedzieć, że obecne ogród zoologiczny to nowoczesne centrum, pokazujące świat zwierząt i roślin w niecodzienny sposób. W „ Afrykarium” dosłownie na dotknięcie ręki obserwowaliśmy rekiny, manaty, hipopotama i wiele innych gatunków. Weszliśmy w środek oceanu a nad nami przepływały płaszczki, żółw morski, kolorowe ławice ryb. Mieliśmy wrażenie, że jesteśmy niewidoczni dla tych niesamowitych zwierząt. Foki pod kierunkiem trenerki zaprezentowały szereg sztuczek a nieopodal pingwiny nurkowały z niespotykaną zręcznością. Podczas spaceru po ZOO nad głowami po rozwieszonych drabinkach buszowały zwinne kapucynki, wśród konarów drzewa wisiał leniwiec, a dwa stada lemurów obserwowały się czujnie. Wszystkich wrażeń nie da się opisać, więcej można zobaczyć w galerii zdjęć.

"DWÓJKA" - MOJA SZKOŁA

Nasze gimnazjum ma już 16 letnią historię. Dla jednych to jeszcze krótki czas dla innych całkiem długi. Zawsze szczycimy się i cieszymy tym, że często odwiedzają nas absolwenci, którzy ukończyli szkołę kilka lat temu jak i ci, którzy uczęszczali do niej w pierwszych latach jej istnienia. Ciekawi nas co robią, jak ułożyły się ich dalsze losy, co zapamiętali z 3 lat życia w naszej szkolnej społeczności. Myślę, że dla obecnych uczniów szkoły takie spotkanie to jakże ważne przypomnienie, że powoli beztroski czas mija i dorosłe życie zbliża się dużymi krokami - warto o tym pamiętać. Zapraszamy na pierwsze spotkanie. Przed Wami garść wspomnień z historii naszej szkoły: Ewa Mras, która ukończyła gimnazjum razem z pierwszym rocznikiem (2002) oraz nasz niedawny absolwent Kamil Mroczkowski. Będzie o sporcie, marzeniach i o tańcu - w materiałach video jedna z pierwszych relacji z Festiwalu Śpiewam i Tańczę bo z roku 2000 - występ zespołu "SZOK" z klasy pani Barbary Karasek. Jeśli ktoś ma dobry wzrok, to wśród tańczących dostrzeże nauczycielkę, która obecnie uczy w naszej szkole:) Zapraszamy.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA STRÓJ MASKOTKI GIMNAZJUM NR 2

W maju ogłosiliśmy konkurs na strój dla maskotki szkoły. Miał to być ubiór kojarzący się z naszym gimnazjum a więc odwołujący sie do Kopernika, astronomii, gwiazd, Układu Słonecznego. Projekt miał też spełniać kryterium wykonalności to znaczy, że musiał być zdatny do uszycia i wygodnego noszenia. Za najciekawszą pracę jury uznało projekt uczennicy klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka - Adrianna Osiadacz z klasy 6B.
Strój nawiązuje do ubioru średniowiecznego, wykorzystuje barwy szkoły a jego ciekawym elementem jest czarna peleryna, na której widnieją srebrne gwiazdy tworzące widoczne z Ziemi konstelacje. Pani Jagoda Kawicka, projektantka mody, która prowadzi w naszej szkole warsztaty ekoszaffingu już zastanawia się nad techniczną stroną wykonania stroju. W ten sposób obrzędowość szkoły wzbogaci się o kolejny element, którego pomysł stworzyli nasi uczniowie - dla przypomnienia: Hymn Szkoły skomponowała i napisała słowa absolwentka gimnazjum Ula Mras. Nagroda za projekt zostanie wręczona na koniec tego roku szkolnego a już w przyszłym roku gotowy strój będzie uświetniał szkolne imprezy i uroczystości. Gratulujemy Adzie ciekawego pomysłu.
DNI CHOJNOWA ROZPOCZĘTE

Pomimo kapryśnej aury korowodem i wystepami rozpoczęły się Dni Chojnowa. Nasza szkoła jak co roku brała w nich udział. Tym razem motywem przewodnim była X rocznica podpisania porozumienia miedzy miastami partnerskimi: Chojnów-Commentry-Egelsbach. Nasi uczniowie przebrali się w stroje i barwy symbolizujące narody Polski, Francji i Niemiec. Mieliśmy majoretki i zielonego trabancika, któremu deszcz zupełnie nie zaszkodził;) Zresztą popatrzcie, oto kilka pierwszych zdjęć, które bedziemy uzupełniali o nowe.
ANETA MARCINISZYN WŚRÓD ZWYCIĘZCÓW KONKURSU LITERACKIEGO!

Z okazji 70. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski, został ogłoszony powiatowy konkurs literacki „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń” . Wśród zwycięzców w kategorii gimnazjów na III miejscu uplasowała się nasza gimnazjalistka Aneta Marciniszyn z klasy trzeciej. Gratulujemy sukcesu;)
""DWÓJKA" WŚRÓD NAJLEPSZYCH W FINALE KONKURSU EDB!

W dniu 9 czerwca 2015 r. w Gimnazjum Nr 21 we Wrocławiu odbył się finał Dolnośląskiego Konkursu „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Organizatorami konkursu byli: Dolnośląska Rada do Spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Dolnośląski Kurator Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu,Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.Organizację przedsięwzięcia wspierali także: Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. TadeuszaKościuszki we Wrocławiu oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
Celem konkursu było podnoszenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. W konkursie na szczeblu rejonowym wzięło udział 136 szkół. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 8 szkół podstawowych oraz 8 gimnazjów. Podczas finału uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania zadania praktyczne z obszarów: Prewencji Ogólnej, Pierwszej Pomocy, Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, OchronyPrzeciwpożarowej oraz Obrony Cywilnej. Gimnazjum nr 2 reprezentowała 3- osobowa drużyna : Weronika Bielecka kl.II a, Justyna Jaruszewska kl. IIa i Kacpwer Wyrwał kl. IIIe. Nasi uczniowie uzyskali wysokie V miejsce w Finale Dolnośląskim.
W uroczystości podsumowania konkursu i wręczenia nagród w imieniu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty uczestniczyła Pani Janina Jakubowska– Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji, która wraz bryg. mgr inż. Dariuszem Bułą, Insp. Adamem Skrzypkiem oraz przedstawicielami organizatorów wręczyła podziękowania i nagrody. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podkreśliła wysoki poziom umiejętności i wiedzy uczniów. Wszystkim uczestnikom, uczniom i nauczycielom pogratulowała sukcesów i życzyła satysfakcji z podejmowanych działań. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji.
"ŚPIEWAM I TAŃCZĘ" - MOCNA OBSADA EDYCJI 2015!

We wtorek, 16 czerwca po raz 16 w Gimnazjum nr 2 odbył się Finał Festiwalu "Śpiewam i Tańczę". W tym roku utalentowani gimnazjaliści zmagali się aż w czterech kategoriach: kabaret, śpiew, taniec i występ instrumentalny. Uczniowie w klasach samodzielnie przygotowywali swoje występy. Jak zwykle najsilniej obsadzone były konkurencje wokalne i taneczne. Mieliśmy też gościnne występy naszych absolwentów, którzy jak co roku chętnie nas odwiedzają i biorą udział w koncercie. W tym roku nad koordynacją Finału oprócz Pani Małgorzaty Potaczały czuwały Panie: Barbara Karasek i  Marzena Anton a także po raz pierwszy wsparł swoim doświadczeniem muzycznym naszą imprezę Pan Piotr Koziar. Jury miało trudny orzech do ugryzienia - w ogólnej klasyfikacji najwięcej laurów, w tym Nagrodę Publiczności  zdobyła klasa IIIa. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu:)
RELACJA Z WARSZTATÓW W LONDYNIE

W dniach 08 – 13 czerwca 2015, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez nauczycielkę języka angielskiego – Paulinę Rajczakowską w samym sercu Anglii. Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych w codziennych sytuacjach ponieważ dużym atutem wyjazdu poza programem zwiedzania było zakwaterowanie u rodzin brytyjskich.
Przez tych kilka dni intensywnego programu mieliśmy możliwość doświadczenia Londynu „w pigułce”. Codziennie odwiedzając nowe, fascynujące miejsca. Zwiedzanie Londynu zaczęliśmy od przejazdu słynnym czerwonym piętrowym autobusem tzw. „double-decker bus” do Królewskiego Parku Greenwich. Zwiedziliśmy Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich zbudowane przez króla Karola II już w 1675 roku. W XIX wieku stało się ono najbardziej znanym obserwatorium świata, stoi bowiem na południku zerowym (Prime Meridian), od którego liczy się długość geograficzną. Na dowód czego posiadamy stosowny certyfikat:)
Pierwszy dzień warsztatów zakończyliśmy podziwianiem panoramy Londynu z dachu punktu widokowego w pobliżu Katedry Świętego Pawła. Kolejnego dnia odwiedziliśmy światowej sławy muzea: Muzeum Nauki i Techniki oraz Muzeum Historii Naturalnej, czyli budynek z XIX wieku w którym kręcono film pt. „Noc w muzeum”. Tego samego dnia pojechaliśmy do studia filmowego Warner Bros w którym kręcono filmy o Harrym Potterze. Był to główny punkt naszego programu. Wrażenia były niesamowite. Zobaczyliśmy od zaplecza jak powstawały filmy, kostiumy i rekwizyty. Zwiedziliśmy Wielką Salę i przyjrzeliśmy się z bliska profesorom Hogwartu. Zajrzeliśmy do dormitorium Gryffindoru i Nory. Szukaliśmy złotych zniczy i próbowaliśmy Fasolek Wszystkich Smaków Bertiego Botta. Nie sposób zliczyć wszystkich atrakcji które czekały na nas w tym miejscu. Nawet osoby, które nie są fanami Harrego Pottera były pod wrażeniem tego studia.
Ostatniego dnia warsztatów wybraliśmy się w rejs statkiem po Tamizie gdzie dzięki pięknej pogodzie mogliśmy oglądać malownicze budynki i mosty. Najwspanialszy widok mieliśmy jednak z Oka Londynu czyli London Eye na przejażdżkę którym wiele osób nie mogło się doczekać.Na pewno wielu uczniów, jak i rodziców miało pewne obawy przed tak dalekim wyjazdem, w końcu byliśmy na innej półkuli. Niemniej jednak wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i zachowywali się tak jak na reprezentantów naszej szkoły należy. Rodzice mogą być dumni ze swych pociech, które pomimo zmęczenia, tak aktywnie brały udział w realizacji naszego programu. Wyjazd z nimi to była czysta przyjemność. Zapraszamy do zapisów na przyszły rok:) Pełna relacja z wyjazdu wraz z wrażeniami uczestników tutaj.
 
 
XII CHOJNOWSKIE DYKTANDO ZA NAMI!

W dniu dzisiejszym w XII Chojnowskim Dyktandzie rozstrzygnięto po raz kolejny komu należą się laury mistrzowskie za bezbłędne posługiwaniem się językiem polskim. 
Gratulujemy zwycięzcom!
GRUPA I – UCZNIOWIE KLAS IV – VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ
Krystian Jastrzębski

II MIEJSCE EX AEQUO:
Gracjan Fedak
Jagoda Jarosz
Julia Kałwak
III MIEJSCE – Martyna Płachta
IV MIEJSCE – Maciej Saja
V MIEJSCE EX AEQUO:
Hanna Chopkowicz
Michał Krynicki
VI MIEJSCE EX AEQUO:
Michał Graban
Patrycja Szawaryn
VII MIEJSCE EX AEQUO:
Gabriela Spes
Marcelina Wiśniewska
VIII MIEJSCE - Michał Janusz
IX MIEJSCE - Paweł Nitecki
X MIEJSCE EX AEQUO:
Wojciech Grzyb
Julia Majcher
Julia Wołoszyn
GRUPA II – UCZNIOWIE GIMNAZJUM I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ
Marta Zatwarnicka

II MIEJSCE – Kamila Gołąb
III MIEJSCE – Jakub Kudelski
IV MIEJSCE – Kacper Jaworski
V MIEJSCE – Michał Anioł
VI MIEJSCE – Kamila Wydrych
VII MIEJSCE EX AEQUO:
Oliwia Dziurbiel
Dominika Gliniecka
Weronika Malicka
VIII MIEJSCE EX AEQUO:
Joanna Kanabrocka
Małgorzata Mażuchowska
IX MIEJSCE – Anita Smoleń
X MIEJSCE – Justyna Samaszko

GRAND PRIX DLA BROOKLYNU!!!

W sobotę 13 czerwca zespoły taneczne działające przy naszej szkole wzięły udział w dwóch Przeglądach Tanecznych. 
Najpierw reprezentowaliśmy naszą szkołę i miasto na XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Stonoga” w Chojnowie.
Jury nagrodziło wszystkie nasze grupy!!! Zdobyliśmy:
WYRÓŻNIENIE – dla zespołu MINI BROOKLYN-disco do lat 11,
I MIEJSCE - dla zespołu MAŁY BROOKLYN -disco do 11 lat,
II MIEJSCE - dla zespołu BROOKLYN JUNIOR – disco 12-15 lat oraz,
NAGRODA GRAND PRIX – dla zespołu BROOKLYN – disco pow. 15 lat.
Warto dodać,iż jest to pierwsza nagroda Grand Prix w 16-letniej historii „Stonogi”, przyznana w kategorii disco, więc tym bardziej jesteśmy z niej bardzo dumni!
Po rozdaniu nagród starsze grupy: Mały Brooklyn, Brooklyn Junior i Brooklyn pojechały do Lubina na Dolnośląski Przegląd Zespołów Tanecznych „ Lubin Dance 2015”, organizowany przez Centrum Kultury Muza. Lubiński Przegląd ma nieco inny charakter,jury nie przyznaje tam miejsc na podium a jedynie jedną Nagrodę i wyróżnienia. Naszym grupom przyznano:
WYRÓŻNIENIE – dla zespołu MAŁY BROOKLYN-taniec nowoczesny do 11 lat,
WYRÓŻNIENIE – dla zespołu BROOKLYN-taniec nowoczesny pow. 15 lat.
Gratulujemy!
 
 
SPOTKANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami naszych przyszłych gimnazjalistów. Spotkanie rozpoczął dyrektor Andrzej Urban, który poinformował rodziców o najważniejszych sprawach organizacyjnych, przedstawił nauczycieli a następnie odpowiadał na pytania. Po krótkiej części organizacyjnej była mała niespodzianka dla rodziców - minirecital Juranda Kowalskiego i jego grupy. Można było wysłuchać zarówno autorskich piosenek muzyka jak i coverów starych ale wiecznie młodych znanych przebojów. Załączamy małą próbkę - cover zespołu Breakout "Kiedy byłem małym chłopcem". Przepraszamy za słabą jakość dźwięku.

MATEMATYKA KRÓLUJE W GIMNAZJUM!

W poniedziałek było rzeczywiście emocjonująco! W rundzie eliminacyjnej „Super Farmera” brało udział ponad 30 osób. Cóż to były za emocje!!! Mamy uradowanych półfinalistów, którym dopisało szczęście: Żaneta Sambor, Natalia Wiśniewska, Natalia Mamczarek, Joanna Mróz, Ula Grządkowska, Justyna Samaszko, Aleksandra Szymańska i Kacper Wyrwał! Półfinał i finał już w środę. Oj, będzie się działo :) Tego dnia poznaliśmy również Mistrza Tabliczki Mnożenia. Niby banał, a jednak -€“ ograniczenie czasowe do 2 min. potęgowało stres, dlatego potrzebne było jeszcze rewelacyjne opanowanie pracy na klawiaturze! Oto mamy zwycięzców: Kacper Jaworski 91 pkt., Marcel Chlebosz 73pkt., Patryk Zeler 68pkt. 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BRYŁĘ ROZSTRZYGNIĘTY! 

I  miejsce KAROLINA BRYLAK
za piękno, prostotę, dokładność i „brak kleju”
II  miejsce JUSTYNA SAMASZKO
za oryginalność
III  miejsce NATALIA WIŚNIEWSKA
za pomysłowość w doborze materiału i wykonanie
GRATULACJE!

HARRY POTTER POZDRAWIA!!!

Jak co roku od 3 lat wyjeżdżamy na warsztaty językowe do Londynu. Nic tak nie motywuje do nauki języka jak bezpośredni i żywy kontakt. Mieszkamy u angielskich rodzin, więc musimy przełamywać swoją nieśmiałość i chcąc nie chcąc rozmawiać po angielsku:) W czasie warsztatów nie tylko się uczymy i doskonalimy język w mowie i piśmie ale również duuużo zwiedzamy. W tegorocznym wyjeździe towarzyszą nam też nasi młodsi koledzy, którzy dołączą do naszej szkoły już we wrześniu. Dzisiaj, czyli w środę 10 czerwca dwa główne punkty w naszym planie zwiedzania to Natural History Museum no i oczywiście Studio Warner Bros gdzie kręcono Harry Pottera! Wszyscy czuliśmy dreszczyk emocji zwiedzając miejsca, które tak dobrze znamy z filmów, oglądając stroje, dekoracje i przedmioty w których wciąż czuć atmosferę magii. Pewnie po powrocie złapiemy za książkę po raz kolejny albo jeszcze raz obejrzymy filmy, w końcu niedługo wakacje.
Pozdrawiamy Chojnów prosto z serca Londynu!!! Do zobaczenia niedługo, wtedy opowiemy Wam więcej:)
IV MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM DLA KAMILI WYDRYCH!

Uczennica klasy 3c Kamila Wydrych zdobyła IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizyczno-Fotograficznym "Zjawiska optyczne wokół nas". Kamila fotografią na poważniej zaczęła się interesować w pierwszej klasie gimnazjum. Pomysł na zrobienie akurat takich zdjęć urodził spontanicznie. Zdjęcia zrobione zostały w Brochocinie i okolicach tej miejscowości. A pomysł udziału akurat w tym konkursie podpowiedziała Kamili Pani wicedyrektor Lucyna Spes. Podziwiamy świetne wyczucie chwili i gratulujemy zainteresowań, które zaczęły się przeradzać w sukcesy artystyczne.
 


DYKTANDO W CHOJNOWIE JUŻ PO RAZ XII !!!

Zapraszamy dorosłych oraz młodzież do udziału w XII Chojnowskim Dyktandzie, które odbędzie się już za tydzień, 15 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Więcej informacji oraz karty zgłoszeń w linkach. Karta zgłoszenia - pełnoletni, karta zgłoszenia - niepełnoletni, Info o Dyktandzie. Zapraszamy i życzymy powodzenia!
Więcej informacji TUTAJ
WAŻNE!!!  ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

Zapraszamy serdecznie na zebranie rodziców uczniów klas szóstych wybierających się do naszego gimnazjum w przyszłym roku szkolnym. Zebranie odbędzie się 11 czerwca 2015 r. (czwartek) o godz. 17.00 w odrestaurowanej Auli szkolnej. 
Ok. godziny 17.30 zapraszamy wszystkich rodziców a także innych gości lubiących muzykę na półgodzinny recital Juranda Kowalskiego, który odbędzie sie bezposrednio po zebraniu także w Auli.
Zapraszamy:)
LABORATORIUM NAUKOWE

W dniu 19 maja 2015r. w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia w panelach edukacyjnych dla uczniów klas VI odwiedzających naszą szkołę w ramach Dni Otwartych. Jedną z propozycji było matematyczne Laboratorium naukowe, w którym uczniowie mierzyli obwody i średnice przeróżnych okrągłych przedmiotów, a następnie wyznaczali iloraz tych liczb. W efekcie młodzi naukowcy odkryli liczbę pi. Sprawa nie była wcale prosta, lecz poradzili sobie doskonale, nawet z ogromnym hula-hop! Gratulujemy precyzji i pomysłowości!
Kolejnym etapem było zaproszenie trzyosobowych drużyn z wszystkich klas VI na Międzyszkolny Turniej Wiedzy o liczbie Pi, który odbędzie się 9 czerwca pomiędzy uczniami klas VI oraz I naszego Gimnazjum nr 2 w ramach III Szkolnego Święta Matematyki.


III Szkolne Święto Matematyki
8 - 10 czerwca 2015r.
Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

8 VI poniedziałek
* Zostań Mistrzem Tabliczki Mnożenia - tego dnia po 2, 3, 4, 5 lekcji na przerwie w pracowni informatycznej można zmierzyć się z tabliczką mnożenia na czas! Podejmij wyzwanie!
* Wykaż się wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami manualnymi w konkursie na "Najpiękniejszą bryłę przestrzenną" (dostarczanie prac do 8 VI do 13:30, sala 28)
* Wykaż się sprytem, strategicznym podejściem i smykałką do handlu 
w I Ogólnoszkolnym Turnieju w Super Farmera
(zgłoszenia do 8 VI do 10:00, 40 miejsc, eliminacje: 4 lekcja, sala 28)

9 VI wtorek
* 11:00 - 12:30 Międzyszkolny Turniej Wiedzy o liczbie pi dla drużyn z klas VI SP 3, SP 4 w Chojnowie, SP Niedźwiedzice oraz I naszego Gimnazjum nr 2.

10 VI środa
* Wielki finał gry w Super Farmera (2 lekcja, sala 28)
* Rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród i dyplomów.

Życzymy udanej zabawy!

DZIEŃ DZIECKA W GIMNAZJUM

W pierwszy dzień czerwca jak co roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Lekcje tego dnia były skrócone aby mozna było przeprowadzić konkursy miedzyklasowe. Uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali między sobą na torze przeszkód w czasie zajęć sportowych, robiąc zabawne zdjęcia klasowe oraz uczestnicząc w konkursie, którego tematyką była astronomia i nasz Patron Mikołaj Kopernik. Był też konkurs na najzabawniejsze zdjęcie klasowe oraz poczęstunek na grillu, który ufundowała Rada Rodziców. 
W przerwie uczniowie bawili się tańcząc zumbę. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej między reprezentacją nauczycieli i uczniów, który wygrali nauczyciele 3:1 dzieki niezwykle dobremu  przygotowaniu kondycyjnemu oraz znakomitej skuteczności:)
WYNIKI RYWALIZACJI KLAS:
W podsumowaniu wszystkich konkurencji a więc zdjęcia klasowego, zawodów sportowych i konkursu wiedzy o astronomii i Koperniku poszczególne klasy otrzymały nastepujące liczby punktów:
1A       na wycieczce
1B       22 pkt
1C       37 pkt
2A       20 pkt
2B       16 pkt
2C       23 pkt
2D       30 pkt
3A       20 pkt
3B       25 pkt
3C       18 pkt
3D       14 pkt
3E       27 pkt

 
 
BROOKLYN NAGRODZONY NA OGÓLNOPOLSKIM DEPTAKU TANECZNYM!!!

W sobotę, 30 maja odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca „Taneczny Deptak” o puchar Prezydenta miasta Świdnicy. Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach tanecznych: show dance i street dance. Nasze miasto i szkołę reprezentowały zespoły Mały Brooklyn, Brooklyn Junior i Brooklyn przygotowane przez Panią Marzenę Anton oraz w kategoriach solowych, nasi absolwenci Piotr Korol i Karolina Ziomek. Zmagania na parkiecie trwały ponad cztery godziny w samej tylko kategorii show dance, po których przyszedł czas oczekiwania na werdykt jury. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, zadbał o to aby uczestnicy w tym czasie się nie nudzili, organizując na parkiecie dyskotekę! Bawili się świetnie wszyscy i dzieci i rodzice! Potem przyszedł czas na wyniki i wielką radość, ponieważ nasi tancerze zostali nagrodzenie we wszystkich kategoriach, w których brali udział!
 MAŁY BROOKLYN -formacja show dance do 11 lat- II miejsce!
 BROOKLYN JUNIOR -formacja show dance 12-15 lat – III miejsce!
 BROOKLYN- formacja show dance pow.15 lat – II miejsce!
Również choreografie przygotowane przez naszego absolwenta Piotra Korola (byłego tancerza Brooklynu) zostały nagrodzone!
- solo show dance pow.15 lat – PIOTR KOROL – I miejsce!
- duet show dance pow.15 lat – PIOTR KOROL I KAROLINA ZIOMEK -II miejsce!
Nad tak liczną grupą tancerzy czuwały jak zawsze „mamuśki” Brooklynu, którym opiekunka zespołów, Pani Marzena Anton  bardzo dziękuje za wsparcie i wspaniałą atmosferę!!!
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego