CZERWIEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
ŻEGNAMY MARTĘ

Po ciężkiej chorobie, z którą walczyła dzielnie do końca odeszła od nasa nasza uczennica i koleżanka Marta Bodniewicz. Zapamietamy ją jako wspaniałą, pełna ciepła i humoru dziewczynę, którą zbyt szybko tak ciężko doświadczył los. ŁĄczymy się w bólu i smutku z jej rodziną i przyjaciółmi. 

NASI ABSOLWENCI

Kolejny rok szkolny stał się wspomnieniem. Pożegnaliśmy uczniów klas trzecich z którymi mocno zżyliśmy się przez ostatnie 3 lata. Teraz inne szkoły wykorzystają ich potencjał. Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Kolejna karta w historii szkoły została zamknięta. Bedziemy o Was pamietali:) A teraz podsumowanie. Jak co roku wyłonieni zostali najlepsi.  I tak:
NAJLEPSZA LOKATA (ABSOLWENCI)
1 JAGODA BIELECKA  92,34%
2 POLA ROKUS  87,54%
3 BOGDAN WOŁOWACZ  87,46%
4 WIKTOR ZIEMBOWICZ  86,96%
5 ZOSIA PORCZAK 82,08%
NAJLEPSZY PIERWSZOKLASISTA - KAROL MADURA - 5,87;  NAJLEPSZY DRUGOKLASISTA - AGNIESZKA KURCZAK - 5,87 i JAKUB WENGRZYN - 5,87
NAJLEPSI SPORTOWCY (ABSOLWENCI) POLA ROKUS, IGOR IZBIŃSKI

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed wręczeniem świadectw w Ceglanym dworku rozległy się dźwięki poloneza. To trzecie klasy na Balu Gimnazjalisty święciły zbliżający się ostatni dzień nauki w szkole. To miła tradycja i pierwszy krok wkraczania w dorosłość. Życzymy naszym gimnazjalistom samych sukcesów w nowych szkołach oraz udanych i słonecznych wakacji.:) Będziemy o Was pamietali.


 
MONAR 2017

Terapeuci odwiedzili nas po raz DWUDZIESTY….aż trudno uwierzyć, że czas tak szybko leci a nasza przyjaźń trwa i owocuje. Ponownie pomagali nam rozwiązywać problemy oraz odpowiadać na trudne pytania. Wypytali o nasze życiowe dylematy, podglądali nas podczas działania i pracy w grupie. Wspólnie uporządkowaliśmy nasz ( a nie dorosłych ) system wartości. Najpiękniejsze jest to, że ONI nie narzucają nam swojej życiowej mądrości tylko szanują nasze poglądy i przekonania. Jak sami podkreślają, lubią spotykać się z nami, bo jesteśmy aktywni, mądrzy, pełni dobrej energii, pracowici oraz gotowi do działania. Wszystkie wizyty w naszym gimnazjum (a wcześniej w liceum) dobrze wspominają i w statystykach dostrzegają efekty swojej żmudnej pracy, przypominającej wysiłki, konia idącego pod stroma górę. „Syzyfowa praca” ??? NIE, zdecydowanie nie. Raczej wysiłek, który opłaca się każdej ze stron. Były pytania kontrolne, były nagrody, ale najważniejszy jest zawsze oczekiwany efekt takich profilaktycznych - nietuzinkowych zabiegów. Pytanie kontrolne : dlaczego uczniowie podczas tych spotkań rezygnują z wychodzenia na przerwy ?"DWÓJKA" W MNICHOVO HRADIŠTĚ
Uczniowie z Gimnazjum nr 2 odwiedzili zaprzyjaźnione gimnazjum w naszym partnerskim mieście Mnichovo Hradiště. Spotkaliśmy się z fantastycznym przyjęciem młodzieży i nauczycieli - Łukasza i Piotra, którzy byli naszymi przewodnikami razem z grupą czeskich uczniów. Zwiedziliśmy miasto, piękny pałac, muzeum a także powędrowaliśmy w góry skąd rozciągał się wspaniały widok na całą okolicę. Stroma trasa potrafiła być męcząca ale wrażenia za to świetne. Nawiązały się liczne przyjaźnie i znajomości - nie możemy sie już doczekać rewizyty w naszej szkole, która odbędzie się po wakacjach. Pozdrawiamy gorąco naszych czeskich przyjaciół:)

BOCIANI ŚWIAT W NIEDŹWIEDZICACH
 30 maja 2017 roku w Niedźwiedzicach zostały wręczone nagrody w konkursie plastyczno - fotograficznym, pt. "BOCIAN - NIEZWYKŁY PTAK I JEGO ŚWIAT" zorganizowanym przez Koło Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach. Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły: Angelika Kwiatkowska z klasy specjalnej oraz Natalia Kamińska z klasy 1 A. Uczennice otrzymały wyróżnienia w kategorii prac plastycznych. Wręczenie nagród odbyło się podczas Pikniku " Pod bocianim gniazdem" w Niedźwiedzicach. Organizatorzy zadbali o wiele wspaniałych atrakcji, które dostarczyły uczestnikom bardzo miłych i niezapomnianych wrażeń.
 
 
UCZNIOWIE "DWÓJKI" POSŁAMI DO SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY!
 1 czerwca 2017r. w Warszawie, w budynku Sejmu Rzeczypospolitej odbyła się XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wśród posłów znalazła się dwójka uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika - Natalia Kruk i Wiktor Ziembowicz z klasy IIIa.
„Dwudniowy wyjazd do stolicy zaczął się 31 maja zwiedzaniem miejsc pamięci ofiar systemu totalitarnego w Starej Pradze. Następnego dnia, z samego rana ruszyliśmy do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tam odbyło się spotkanie z klubami parlamentarnymi w sali kolumnowej. Znalazły się tam stoiska między innymi klubów Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej. Po prezentacjach klubów, rozpoczęły się obrady SDiM w sali plenarnej. Atmosfera podczas posiedzenia była od początku do końca napięta, ale ostatecznie udało się przyjąć uchwałę wraz z poprawkami. Po zakończeniu obrad XXII sesji SDiM, wszyscy udaliśmy się do Nowego Domu Poselskiego na obiad.
Podsumowując, udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży minął nam bardzo pozytywnie. Zdobyliśmy ważne i cenne doświadczenie o demokracji i polskim systemie władzy parlamentarnej. Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi posłowie, zasiadając w ich miejscach sejmowych. Chcielibyśmy zachęcić innych do udziału w następnej edycji SDiM, bo wrażenia są niesamowite i zostają w pamięci na długo, więc naprawdę warto.”

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego